Vyberte stránku

EPIZODY

#42: Petr Fejk – Své úspěchy jsem stavěl na entuziasmu

Petr Fejk

Se jménem Petra Fejka je pro většinu lidí neoddělitelně spojen příběh pražské ZOO. Přestože během svého života vstupoval do mnoha rolí – učitel, manažer, herec, spisovatel – lze říci, že je především člověkem, který dokázal nadchnout druhé pro změnu.

Jak se buduje tým v prostředí zasaženém pasivitou, nepřátelstvím a socialistickými pracovními návyky? Jak může praxe učitele připravit člověka na manažerskou roli? A co je potřeba, aby bylo možné skutečně krizi proměnit v příležitost?

V tomto otevřeném rozhovoru Petr Fejk vzpomíná nejen na to, jak se z pražské ZOO stalo zařízení světové úrovně, ale také na roky tvrdé práce, nepochopení i krizové momenty, které ho doslova „spálily“. Mluví o entuziasmu jako manažerském nástroji a autentickém přístupu jako klíči k důvěře lidí.

Epizoda je pozvánkou k přemýšlení o tom, co znamená vést – a proč nejde jen o znalosti a postupy, ale i o hodnoty a dlouhodobě udržitelnou vnitřní motivaci.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#41: Jan Mašek – Každý z nás může být někomu dobrým učitelem

Jan Mašek

Inovace, propojování a spolupráce, vzdělávání – to jsou tři oblasti, které jsou neoddělitelně spjaty se jménem Honzy Maška, spoluzakladatele sítě Red Button.  A všech jsme se nějakým způsobem v tomto rozhovoru dotkli.

Jak lze zajistit prosperitu společnosti prostřednictvím prosperujících firem a zkvalitněním jejich fungování? Co je (nebo by mělo být) skutečným cílem učení? A jak moc účinný vliv mohou mít přednášky inspirativních řečníků na rozvoj jejich posluchačů? O tom všem jsme s Honzou ve studiu diskutovali. Ale také se dozvíte, proč Honza považuje leadership za esenci všech ostatních kompetencí a co jsou podle něj nezbytné stavební kameny fungující spolupráce. A především jakou roli hrají v jeho životě „Učitelé“ a v čem jsou tito lidé výjimeční.

Škoda, že čas našeho rozhovoru byl omezený. Věřím, že se k některým otázkám budeme mít možnost s Honzou ještě vrátit.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#40: Edita Arabaszová – Mým koníčkem je práce se strachem

Edita Arabaszová

Instantních návodů na štěstí je plný internet. Existuje ale racionálně podložená metoda, jak zvládnout stres a naučit se pracovat se svými strachy? Možná je odpovědí EDITACE; posuďte sami.

Edita před časem opustila manažerskou pozici, aby se naplno věnovala svému koníčku. A tím je psychosomatická metoda, která Vám může pomoci udělat z Vašich strachů spojence. V rozhovoru se dozvíte, že přestože EDITACE stojí na čtyřech relativně jednoduchých krocích, rozhodně se nejedná o „zázračnou pilulku“ zaručující automatický úspěch. A také nakolik umožnění pozitivní změny na osobní úrovni může uvolnit potenciál v rámci pracovních týmů a celých firem.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#39: David Jindra – Zvládnutý onboarding pomáhá budovat vztah

David Jindra

Víte, že cca dvě třetiny nově nastupujících zaměstnanců neprochází žádným onboardingovým procesem? A že až 31 % lidí odchází z firmy během prvních 6 měsíců kvůli špatnému či zcela chybějícímu onboardingu?

David Jindra je vývojář a webdesigner, který se díky zakázkám svého studia More&less detailně seznámil s problematikou náboru a dnes ve startupu Onboardio se svými kolegy pomáhá prostřednictvím stejnojmenné aplikace personalistům lépe a snadněji zvládnout „nalodění“ nových zaměstnanců.

A určitě si nenechte ujít konec rozhovoru – David má pro naše posluchače speciální nabídku, kterou budete chtít vyzkoušet!

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#38: Eva Mohauptová – Málokdy pracuji s týmem bez přítomnosti šéfa

Eva Mohauptová

S Evou jsem se potkal již v roce 2001 při přípravě teambuildingových programů a měl pak možnost s ní několik let spolupracovat. A proto vím, že v její práci nikdy nechybí nadhled, humor a praktický přístup.

Půlhodina byla pro naše povídání opravdu málo, ale i přesto se nám povedlo dotknout témat, jako jsou kompetence týmového kouče, klíčové fáze a pasti týmového koučování, či vztah týmového kouče a teamleadera v rámci koučovacího procesu. A nechybí ani Evin pohled na budoucnost týmového koučování a také pozvánka na jednu velmi zajímavou konferenci.

Zajímá-li Vás téma týmového koučování či rozvoje týmů obecně, tahle epizoda by Vám rozhodně neměla uniknout.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#37: Ondřej Doležal – Podnikat jako prase umí každý

Ondřej Doležal

Energie, jejich ceny a také nepřehlednost trhu s mnoha menšími či většími dodavateli a prodejci, to je téma, které už pár týdnů plní stránky novin a vysílací časy zpravodajských pořadů. Tento rozhovor jsme natáčeli asi měsíc před krachem energetické skupiny Bohemia Energy a hostem byl spolumajitel firmy SforP, Ondřej Doležal. Protože rozvoj není jen vzdělávání, ale také budování firmy a péče o podnikatelské prostředí.

Ondřej Doležal ušel za deset let cestu od studenta se živnostenským listem k majiteli společnosti s obratem v desítkách milionů korun. Poslechněte si, na jakých hodnotách svou firmu staví a proč se rozhodl bojovat za změnu energetického zákona. Lze uspět v podnikání jen tím, že je člověk slušný?

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

Zůstaňte s námi v kontaktu

Můžete se přihlásit k odběru na těchto platformách: