Vyberte stránku

EPIZODY

#25: Marek Beránek – Jsme první česká vysoká škola s akreditací pro čistě online výuku

Marek Beránek

Marek Beránek je již od roku 2007 ředitelem soukromé vysoké školy Unicorn University a jak on sám říká, toto místo získal prostě tak, že si o něj napsal. A protože online forma výuky na všech stupních škol je v současné době jedním z velmi silných témat, je skvělé, že jsem jako hosta mohl přivítat ředitele vysoké školy, která jako první u nás získala akreditaci pro obory, které jsou vyučované 100% online.

V rozhovoru jsme se dotkli mnoha témat. Jak vzdělávat vysokoškoláky, aby to pro ně nebyla ztráta času, podle čeho lze hodnotit kvalitu VŠ bez ohledu na to, zda je soukromá či státní, ale také jak zařídit, aby i při online formě studia zůstal zachován jeho sociální rozměr. A na závěr jsme se také dostali k velmi zajímavému projektu “Red Monster”, ve kterém jsou využívány zkušenosti soukromé VŠ při tvorbě interaktivních programů pro základní školy v několika zemích.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#24: Iveta Clarke – Strach nelze odstranit, pouze transformovat

Iveta Clarke

Setkání s Ivetou Clarke bylo nejen inspirativní, ale především lidsky velmi příjemné. Iveta je zkušenou a uznávanou koučkou a mentorkou, mezi jejíž velká témata patří práce se zranitelností, strachem a odvahou.

Povídali jsme si o tom, co je to vlastně strach a jak s ním lze pracovat, zda je odvaha opakem strachu, či jeho odvěkým souputníkem a co je potřeba se naučit, pokud chce člověk být odvážnější. Poslechněte si rozhovor a dozvíte se, proč je důležité dělat chyby, jak důležitá je dovednost reflexe a co nás možná odnaučují sociální média.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#23: Petra Drahanská – Základem kvalitního vzdělávání je jasně stanovený cíl

Petra Drahanská

Petra Drahanská vystudovala dramatickou výchovu na JAMU a mj. 15 let působila jako lektorka zážitkových firemních kurzů. V současné době je koučkou a lektorkou na volné noze, garantkou certifikovaného výcviku “Metoda zážitkové pedagogiky”, šéfredaktorkou časopisu Gymnasion a také zakladatelkou spolku pro mezigenerační setkávání žen Mokoša.

Na podzim roku 2020 vyšla Petře knížka Učení prožitkem, ve které velmi fundovaně vysvětluje, jak připravovat rozvojové a vzdělávací programy s využitím principů Experiential learning. Během velmi příjemného setkání s Petrou jsme si tedy povídali o zážitkové pedagogice, o tom, jaký rozdíl je mezi zážitkem, prožitkem a zkušeností a také o tom, jaká rizika čekají na lektory, kteří pomáhají účastníkům zážitkových programů reflektovat prožité situace.

Můžete se těšit na spoustu praktických tipů a zkušeností, ale také na Petřin optimistický pohled na současnou situaci a další vývoj oboru vzdělávání a rozvoje.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#22: Jan Marek – Vyvinuli jsme už i online teambuildingové aktivity

Jan Marek

Jan Marek je jednatelem a výkonným ředitelem vzdělávací a teambuildingové společnosti Česká cesta, kde působí již 17 let. S Honzou se znám již poměrně dlouhou dobu, takže jsme si mohli opravdu otevřeně povídat o tom, jak se jeho firmě daří v této době plné omezení a bariér. A také o tom, jak efektivní je podle něj vzdělávání “na dálku” a co si myslí o úrovni některých webinářů.

Nepovídali jsme si ale jen o České cestě. Dostali jsme se i k možným následkům současné krize pro úroveň kompetencí českých leaderů a také k tomu, zda by byla potřebná (a vhodná) nějaká externí pomoc oboru vzdělávání podobně, jako se jí dostává např. kultuře, gastronomii či cestovnímu ruchu.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#21: Romana Křížová – Přátelství a podnikání jdou ruku v ruce

Romana Křížová

Romana Křížová má neskutečně široký záběr svých aktivit. Založila několik firem, zabývá se obchodováním na burze a je spolumajitelkou a marketingovou ředitelkou rodinné firmy HandyBot. Ale především je zakladatelkou a výkonnou ředitelkou společnosti Business Friends.

Franšíza Business Friends je nejrychleji rostoucím konceptem networkingových podnikatelských klubů u nás a ambice Romany rozhodně nekončí na hranicích České republiky.

V rozhovoru jsme si povídali mj. o tom, co může skutečně dobrý networking přinést, jaký je jeho potenciál v opblasti vzdělávání, ale také o tom, jací jsou dnešní mladí podnikatelé. Protože jedním z posledních Romaniných projektů jsou kluby juniorních podnikatelů ve věku od 18 do 26 let.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#20: Vladimír Tuka – Každý může být koučem, ale ne každý jím skutečně bude

Vladimír Tuka

Dr. Vladimír Tuka je jediným českým a slovenským držitelem nejvyšší certifikace Master Certified Coach udělované Mezinárodní federací koučů (ICF) a zároveň jediným tuzemským vlastníkem licence pro výuku celosvětově uznávané metody Brain-Based Coaching, uplatňující v koučinku poznatky moderní neurovědy. Založil a vede společnost NeuroLeadership s.r.o., která je kromě školy koučinku zaměřená také na rozvoj leadershipu ve firmách, individuální koučink a facilitaci.

V rozhovoru jsme si povídali nejen o tom, jak mozek zásadním způsobem ovlivňuje naše chování a prožívání, ale třeba také o tom, jak současná krize ukazuje zásadní potřebu empatie. Poslechněte si, co si Vladimír Tuka myslí o dalším vývoji oboru vzdělávání a rozvoje a proč se domnívá, že “měkké” (soft) dovednosti se dnes pomalu stávají dovednostmi “tvrdými”.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

Zůstaňte s námi v kontaktu

Můžete se přihlásit k odběru na těchto platformách: