Vyberte stránku

EPIZODY

#39: David Jindra – Zvládnutý onboarding pomáhá budovat vztah

David Jindra

Víte, že cca dvě třetiny nově nastupujících zaměstnanců neprochází žádným onboardingovým procesem? A že až 31 % lidí odchází z firmy během prvních 6 měsíců kvůli špatnému či zcela chybějícímu onboardingu?

David Jindra je vývojář a webdesigner, který se díky zakázkám svého studia More&less detailně seznámil s problematikou náboru a dnes ve startupu Onboardio se svými kolegy pomáhá prostřednictvím stejnojmenné aplikace personalistům lépe a snadněji zvládnout „nalodění“ nových zaměstnanců.

A určitě si nenechte ujít konec rozhovoru – David má pro naše posluchače speciální nabídku, kterou budete chtít vyzkoušet!

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#38: Eva Mohauptová – Málokdy pracuji s týmem bez přítomnosti šéfa

Eva Mohauptová

S Evou jsem se potkal již v roce 2001 při přípravě teambuildingových programů a měl pak možnost s ní několik let spolupracovat. A proto vím, že v její práci nikdy nechybí nadhled, humor a praktický přístup.

Půlhodina byla pro naše povídání opravdu málo, ale i přesto se nám povedlo dotknout témat, jako jsou kompetence týmového kouče, klíčové fáze a pasti týmového koučování, či vztah týmového kouče a teamleadera v rámci koučovacího procesu. A nechybí ani Evin pohled na budoucnost týmového koučování a také pozvánka na jednu velmi zajímavou konferenci.

Zajímá-li Vás téma týmového koučování či rozvoje týmů obecně, tahle epizoda by Vám rozhodně neměla uniknout.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#37: Ondřej Doležal – Podnikat jako prase umí každý

Ondřej Doležal

Energie, jejich ceny a také nepřehlednost trhu s mnoha menšími či většími dodavateli a prodejci, to je téma, které už pár týdnů plní stránky novin a vysílací časy zpravodajských pořadů. Tento rozhovor jsme natáčeli asi měsíc před krachem energetické skupiny Bohemia Energy a hostem byl spolumajitel firmy SforP, Ondřej Doležal. Protože rozvoj není jen vzdělávání, ale také budování firmy a péče o podnikatelské prostředí.

Ondřej Doležal ušel za deset let cestu od studenta se živnostenským listem k majiteli společnosti s obratem v desítkách milionů korun. Poslechněte si, na jakých hodnotách svou firmu staví a proč se rozhodl bojovat za změnu energetického zákona. Lze uspět v podnikání jen tím, že je člověk slušný?

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#36: Petr Hovorka – Employer Branding není raketová věda

Petr Hovorka

Petra Hovorku jsem si do studia pozval jako na slovo vzatého odborníka na Employer Branding. Začali jsme sice u toho, co to vlastně znamená, posilovat značku zaměstnavatele… Nakonec jsme ale stejně skončili u toho, jak důležité je chování manažerů a práce na udržitelnosti výsledků i vztahů ve firmě.

Petr začal podnikat v 19 letech, poté 13 let vedl a spoluvlastnil kalendářové nakladatelství Helma 365 a dnes je partnerem poradenské společnosti BrandBakers. Téma Employer Brandingu, kterému se intenzivně věnuje již téměř 10 let, transformoval do leadership konceptu „Úspěšnější díky lidem“.

Takže jestli Vás zajímá, proč motivaci zaměstnanců nezvýší ani odpočívárny se stolním fotbálkem, ani káva zdarma, pusťte si nás do uší.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#35: David Vrba – Ne každý, kdo je starší, je zároveň moudrý

David Vrba

Jste mileniál…? Boomer…? Nebo patříte mezi Husákovy děti…? Ať už jste se narodili dříve, či později, téma této epizody se Vás týká!

Hostem ve studiu byl tentokrát bývalý CEO společnosti 3M Česko David Vrba, který dnes v roli kouče, mentora či konzultanta pomáhá lidem ve firmách s budováním a řízením firemní kultury, nastavováním strategií či rozvojem odpovědného leadershipu. Povídali jsme si o konceptu „modern eldershipu“. Že nevíte, co se pod tímto termínem skrývá? Možná odpověď na problematiku stárnutí naší společnosti, přerušení přirozeného procesu předávání zkušeností od starších generací těm mladším či generační diverzity ve firmách.

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

#34: Jan Ženatý – Bojové umění je dobrou metaforou života

Jan Ženatý

Bojovník s psychologickým vzděláním… tak sám sebe představuje Jan Ženatý, psycholog, lektor a kouč, který se ale také věnuje firewalkingu, či tréninku bojových umění.

S Honzou Ženatým jste se mohli setkat především v souvislosti s metodou čtení emocí z výrazů tváře, jejímž autorem je americký psycholog Paul Ekman (Honza je certifikovaným trenérem Paul Ekman International). Tentokrát jsme si ale povídali o jiných Honzových projektech – TeenleaderZ Summer Camp a Selfish Kiwi. Co si Honza myslí o současném školství a jaké tři „superkompetence“ dnešní vzdělávací systém u dětí nerozvíjí, přestože by měl? A co jsou „Molekule“ a k čemu Vám mohou být užitečné v rámci Vašeho rozvoje?

Pokud se Vám nezobrazil přehrávač podcastu, můžete si jej poslechnout např. ZDE

Zůstaňte s námi v kontaktu

Můžete se přihlásit k odběru na těchto platformách: